Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś

Jaką myjkę ciśnieniową kupić i na co zwrócić uwagę?

30 lipca 2022 myjka ciśnieniowa jak wybrać


Myjki ciśnieniowe mogą być stosowane do wielu czynności stąd też tak duże zainteresowanie tym sprzętem. Doskonale sprawdzają się do mycia samochodu i w domu. Dzięki dobremu sprzętowi można zaoszczędzić sporo pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na myjnię. Jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza?

Myjka ciśnieniowa – jak działa?

Zadaniem myjki ciśnieniowej jest wygenerowanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Najczęściej jest to ciśnienie wynoszące od 100 do 150 barów. Dzięki temu można wyczyścić bardzo trudny do usunięcia brud z różnego rodzaju powierzchni. Zasilane są one prądem, można także wybrać model akumulatorowy lub z silnikiem spalinowym. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów myjek, dlatego przed zakupem należy dokładnie zastanowić się, do jakich celów będzie ona używana. Wówczas można zdecydować się na dany model o konkretnych parametrach.

Myjka ciśnieniowa do samochodu – jaką wybrać?

Najczęściej myjek ciśnieniowych używa się do mycia samochodów. Nie musi być ona bardzo mocna, gdyż taka może w niektórych sytuacjach okazać się dość niebezpieczna dla karoserii. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór myjki, która działa pod ciśnieniem do 120 barów. Jednak to nie jedyny parametr, który należy uwzględnić. Bardzo ważne jest także dobranie sprzętu z odpowiednimi końcówkami. Przede wszystkim myjka musi być wyposażona w miękką szczotkę do czyszczenia karoserii bez obaw, że lakier zostanie porysowany. Bardzo ważna jest także pianownica, którą będzie można dokładnie doczyścić zabrudzenia. Każdy kierowca wie, że zwykłą wodą nie umyje się dobrze auta.

Jaką myjkę ciśnieniową kupić do kostki brukowej?

Właściciele domków jednorodzinnych mają bardzo ciężkie zadanie, jakim jest czyszczenie kostki brukowej. Trzeba robić to regularnie, aby podwórko wyglądało schludnie. Idealnym rozwiązaniem jest myjka ciśnieniowa. W tym przypadku należy postawić na sprzęt o jak największym ciśnieniu. Dobrze jest przy okazji także sprawdzić, czy w zestawie znajduje się twarda szczotka do czyszczenia kamieni. Mycie samą lancą najprawdopodobniej będzie niewystarczające. Najlepiej zdecydować się na urządzenie z możliwością regulacji ciśnienia wody. Wówczas taką myjkę będzie można użyć również do mycia elewacji, czy okien.

Myjka ciśnieniowa jak wybrać?

Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Czy zdecydować się na model uniwersalny, czy konkretny do mycia okien, czy samochodu? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Na pewno należy podczas zakupów uwzględnić maksymalne ciśnienie, długość węża, końcówki, pojemnik na detergenty i wagę całego urządzenia. Ciśnienie poniżej 130 barów nadaje się do codziennych zastosowań. Mocniejsze myjki będą najlepsze do trudniejszych zadań. Długość węża 5 metrów może być niewystarczająca. Lepsze myjki wyposażone są w kilkunastometrowe węże nawinięte na bęben. Im więcej w zestawie będzie końcówek, tym lepiej. Każdą z nich będzie można użyć do czyszczenia innej powierzchni, dzięki czemu myjka będzie mogła być stosowana do wielu zadań. Na pewno myjka ciśnieniowa jest świetnym urządzeniem czyszczącym, które przyda się w każdym domu.

Redakcja kchwelding.pl

Nasz zespół ekspertów specjalizuje się w pisaniu artykułów na temat budownictwa, przemysłu i praktycznych poradników. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu najnowszych technologii, innowacji oraz efektywnych rozwiązań w branży budowlanej i przemysłowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

12. Jak zwiększyć efektywność energetyczną w zakładach przemysłowych
11. Przewodnik po materiałach kompozytowych – Zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu
10. Monitorowanie w czasie rzeczywistym – Technologia wspierająca przemysł

Jesteś zainteresowany reklamą?