kchwelding.pl

Blog o budownictwie i przemyśle

Budownictwo

Kominek z cegły – absolutny hit

Kominek z cegły – absolutny hit

Coraz większa liczba osób decyduje się na zamieszkanie w domku jednorodzinnym. Niektórzy zaczynają od podstaw i samodzielnie stawiają dom, a inni kupują nieruchomość z rynku wtórnego. Bez względu na rodzaj budynku na pewno warto mieć w domu kominek. Nie chodzi o to, aby było to jedyne źródło ogrzewania, ale warto zadbać o przytulną atmosferę. Przy kominku można siedzieć godzinami, czytając ulubioną lekturę lub przytulając się do ukochanej osoby. Absolutnym hitem w ostatnim czasie jest kominek z cegły.

Kominki ceglane – proste rozwiązanie o niebanalnym charakterze

Cegła jest materiałem znanym od wielu lat. Jeszcze niedawno budowało się z niej całe budynki. Obecnie wraca do łask w formie ozdobnej. Wiele osób projektuje wnętrza, uwzględniając ścianę lub kominek ceglany. Takie rozwiązanie wygląda niebanalnie i wpisuje się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrza. Dużą zaletą ceglanego kominka jest fakt, że można wybrać cegłę w wielu ciekawych kolorach. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się cegła z odzysku, którą można znaleźć w wielu sklepach. Wybierając czerwoną tradycyjną cegłę, można w każdej chwili ją pomalować i zmienić całkowicie wystrój. Ten materiał daje wiele możliwości aranżacyjnych, a zarazem doskonale współgra z innymi materiałami.

Dlaczego warto wykonać kominek z cegły?

Kominki ceglane mają wiele zalet. Po pierwsze w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów cegieł w atrakcyjnych kolorach. Można także wybrać materiał imitujący cegłę w formie większych płyt. Cegła jest materiałem, który łatwo się kładzie, a więc pracę można wykonać samodzielnie. Cegła pasuje do każdego stylu i świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Można ją w każdej chwili pomalować. Taki kominek wygląda pięknie, elegancko i przykuwa wzrok.

Kominki z cegły idealnie pasujące do każdego stylu

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl industrialny. Jest on kojarzony z surowym klimatem i cegłą, którą często układa się na ścianie. Jednak cegła świetnie pasuje do każdego innego stylu. W nowocześnie urządzonym domu znakomicie będzie wyglądać ceglany kominek w zestawieniu z prostymi jasnymi meblami i ścianami. W klasycznych wnętrzach kominek z cegły świetnie można zestawić z drewnianą podłogą i boazerią oraz innymi naturalnymi materiałami i tkaninami. W stylu skandynawskim kominek ceglany pomalowany na biało będzie wyśmienitym pomysłem.

Dlaczego warto zrobić kominek w domu?

Kominek najczęściej kojarzony jest ze źródłem ciepła, które rozprzestrzenia się na cały budynek. Owszem można wykonać taki projekt, ale można także zrobić kominek, który będzie jedynie ogrzewać salon. Wówczas będzie on używany sporadycznie w mroźne zimowe wieczory. Ogień wydobywający się z kominka daje poczucie ciepła i sprawia, że dom staje się przytulniejszy. Przy kominku można spędzić wspólnie czas z rodziną, siedząc na podłodze i grając w gry planszowe. Taka atmosfera zbliża i sprawia, że rodzinne więzi się zacieśniają. Wybierając kominek z cegły, dodatkowo tworzy się nietuzinkowe i modne wnętrze.

Udostępnij