kchwelding.pl

Blog o budownictwie i przemyśle

Poradnik

Jaki system kominowy sprawdzi się w przypadku mojego systemu grzewczego?

Jaki system kominowy sprawdzi się w przypadku mojego systemu grzewczego?

System kominowy pozwala na odprowadzanie dymu oraz szkodliwych substancji, powstających w czasie spalania paliwa, na zewnątrz budynku. Ważne jest także wytworzenie ciągu, czyli zapewnienie dopływu świeżego powietrza, zawierającego niezbędny tlen, do ognia. Okazuje się, że nie dla określonego rodzaju paliwa nie można stosować dowolnego systemu kominowego. Sprawdź, jaki system powinieneś zainstalować w swoim domu!

Dlaczego nie mogę wybrać dowolnego systemu kominowego do swojego domu?

Wybór odpowiedniej konstrukcji komina zależny jest od charakterystyki danego źródła ogrzewania. Piece opalane gazem mogą powodować wytrącanie się koncentratu w przewodzie kominowym, natomiast w przypadku kotłów węglowych uważać należy na sadzę. Istotne jest także tempo nagrzewania się ścianek wkładu, ponieważ wpływa to na szybkość powstania ciągu kominowego. Dlatego też konstrukcja komina musi być dobrana do używanego systemu ogrzewania. Tylko w ten sposób można zapewnić optymalne, oszczędne i bezpieczne warunki dla spalania określonego paliwa.

Jaki system kominowy mam zatem zastosować?

Jak dobrać odpowiedni komin do źródła ogrzewania? Warto skorzystać ze wskazówek samego producenta. Na przykładzie sklepu Pekabet wyróżnić można

  • Systemy kominowe przeznaczone do ogrzewania na gaz: Turbo Inox oraz Turbo Keramik.

  • Najlepszy system do pieców węglowych to Fire.

  • Dla kotłów używających oleju napędowego rekomendowany jest Turbo Inox.

  • Optymalnym rozwiązaniem dla systemów opalanych drewnem jest Fire.

Producent oferuje również szereg rozwiązań uniwersalnych, sprawdzających się w przypadku każdego paliwa grzewczego: Uniwersal, Peka, Duo oraz jedno- lub dwuścienny system INOX.

Jak uzyskać pełną pomoc przy wyborze systemu kominowego Pekabet?

Wybór odpowiedniego wkładu i izolacji zależny jest także od wielkości i mocy kotła grzewczego. Aby zoptymalizować działanie całej instalacji grzewczej, stosuje się dodatkowe rozwiązania techniczne, jak na przykład system dwudymowy. Nie bez znaczenia jest też kwestia, czy komora spalania jest otwarta, czy też zamknięta.

Nic więc dziwnego, że dokonanie właściwego wyboru może przysporzyć bólu głowy. Na szczęście możesz zawsze napisać do obsługi sklepu, a pracownik z pewnością podpowie Ci, jakie systemy kominowe najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Takie wsparcie, poparte fachową wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, z pewnością zapewni odpowiednie współdziałanie pieca oraz komina. Tym samym uzyskasz optymalną sprawność całej instalacji grzewczej w swoim domu, co przełoży się też na niższe koszty ogrzewania.

Udostępnij